Bu sitede Türkiyenin en büyük sinemasi Istanbul/Kadiköy REXX sinemasinin haftalik programini bulabilirsiniz. On this site you can find the weekly program of Turkey’s biggest cinema in Istanbul/Kadiköy: REXX

Milyoner3
mil5

     Basın Bülteni
23 Şubat 2009
“ KİM 500 MİLYAR İSTER ?”
OSCARLARI  DA TOPLADI…

SLUMDOG  MILLIONAIRE – MİLYONER SİNEMA FİLMİ,    EN İYİ FİLM VE EN İYİ YÖNETMEN DE DAHİL OLMAK ÜZERE 8 OSCAR ÖDÜLÜNÜ DE KAZANDI…

Ülkemizde yayınlandığı dönemde olduğu gibi, herkesin hayalini kurduğu  “Kim 500 Milyar İster?” yarışmasını kim , nasıl kazanabilir? “ sorusundan yola çıkarak Vikas Swarup ‘un yazdığı Q&A isimli kitaptan  Simon Beaufoy tarafından uyarlanan Slumdog Millionaire – MİLYONER filmi,   bu yılın tartışmasız en iyi filmi olduğunu aldığı ödüllerle kanıtladı.

MİLYONER, 4 Altın Küre, 7 Bafta ödülünün ardından  En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Özgün Müzik, En İyi Şarkı ve En İyi Ses Miksajı dallarında  8 OSCAR ÖDÜLÜ’nü de kazandı. Film, ülkemizde 27 Şubat 2009’da vizyona giriyor.

Tek bir soru ve 20 Milyon Rupilik büyük ödül…  Mumbai'nin gecekondu mahallelerinden birinde yaşayan 18 yaşında bir yetim olan Jamal Malik’in, Hindistan'da katıldığı “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında 20 milyon rupi kazanmasına sadece bir adım kalmıştır. Ama şova ara verildiğinde, bir sokak çocuğunun bu kadar büyük başarıyı ancak hile yaparak yakalayabileceğinden şüphelenilip tutuklanır. Suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışan Jamal, kardeşiyle birlikte kenar mahallede geçen yaşamını, mahalle çeteleriyle olan ilişkilerini ve tek aşkı Latika’yı yeniden bulma çabasını anlatmaya başlar. Yarışmadaki her sorunun cevabı  Jamal'ın inanılması zor ama gerçek hikayesini ortaya çıkartacaktır.
 

mil1 mil2
mil4
mil3

Last Update: 16/11/17